sluiten
DISCLAIMER MEDIAPAGES.NL

De op deze website afgebeelde gegevens, foto’s en illustraties zijn eigendom van de vermelde copyrighthouders en/of MediaPages.nl en worden beschermd door auteursrecht, merkenrecht of enig ander intellectueel eigendomsrecht.
De hiervoor genoemde rechten gaan op geen enkele wijze over op (rechts-) personen die toegang krijgen tot deze site.
Het is de gebruiker van deze site niet toegestaan de inhoud van deze site te vermenigvuldigen, door te sturen, distribueren, verspreiden of beschikbaar te stellen aan derden zonder de uitdrukkelijke, schriftelijke, toestemming van de vermelde copyrighthouders en MediaPages.nl.

Alle audio files op deze website zijn auteursrechtelijk beschermd. Het copyright berust bij de makers en/of eigenaren ervan. Reproductie is zonder hun toestemming verboden. MediaPages.nl heeft de jingles en tunes uitsluitend op haar website staan als herinnering en gratis promotie voor het betreffende product.

De vermelde weblinks op deze website leiden naar andere sites op servers van derden waarover MediaPages.nl geen controle heeft.
MediaPages.nl impliceert geen goedkeuring of betrokkenheid, hetzij direct of indirect, met betrekking tot de inhoud van deze sites, tenzij dit uitdrukkelijk wordt vermeld.

MediaPages.nl plaatst alleen materiaal van derden wanneer daar expliciet toestemming voor is verkregen door de oorspronkelijke copyright eigenaar. Mocht u desondanks denken (copyright-) aanspraak te kunnen maken op materiaal gepubliceerd op MediaPages, meld dit dan op o­ns mailadres.

COLOFON MEDIAPAGES.NL
Webdesign & databasebeheer: Remco Smit - www.remcosmit.nl
Webmaster & content: Wim van de Water - Mail: info@mediapages.nl
Disclaimer

Vandaag op...

22/5/1971 Geruchten vervanging van Mebo II door King David blijken onjuist

Nieuwsbrief

Laatste Update

maandag 21 mei 2012

RSS Actueel Nieuws

RSS FEED MediaPages.nl
Banner
Popmuziek van dag tot dag: de 70's E-mailadres
Merchandise - SMC
woensdag 03 maart 2010 20:09
Ton van Draanen & Tom BlombergDeze week verscheen het boek "Popmuziek van dag tot dag: de jaren 70". Ton van Draanen en Tom Blomberg zijn de schrijvers van het boek. Beiden werkten voor de radio en beheren de gelijknamige website. Ton van Draanen schreef in het verleden o.a. voor het Freewave Media Magazine. Het boek bevat talloze feiten en anekdotes, is rijk geillustreerd, telt 192 pagina's en ook de zeezenders worden in het boek niet vergeten. Hans Knot schreef een recensie. Het boek is voor 26,50 verkrijgbaar bij SMC.

POPMUZIEK VAN DAG TOT DAG: DE JAREN 70
Recensie: Hans Knot - Foto Ton van Draanen & Tom Blomberg (Archief: Radio.nl)

Vaak worden nostalgische verhalen verteld door babyboomers over hun beleven van de vrijheid en blijheid, de radio waar men naar kon luisteren via de moeizaam verworven transistorradio en de muziek die men kon bekijken tijdens optredens in beatkelders en op dorpsfeesten in de jaren zestig. Vele boeken zijn over deze onderwerpen in de loop van de afgelopen decennia verschenen. Inmiddels heb ik een uitpuilende kast vol met boeken over de muziekgeschiedenis en alles wat daarom heen gebeurde, met boeken die vrijwel voor 75% berichten over de jaren zestig van de vorige eeuw. Met de komst van internet voor de gemiddelde gebruiker, zo rond 1992, kwam stapsgewijs ook de informatie over de muziek en de beleving van de jaren zestig onder de spotlight te staan via dit toen nieuwe medium. Internet werd stap voor stap populairder en is niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven.

Al vele jaren geleden ontdekte ik een prachtige site, waarop dagelijks informatie werd bijgewerkt over allerlei gebeurtenissen binnen de popmuziek en aanverwante onderwerpen en waar informatie was terug te vinden over allerlei artiesten, inclusief de dagelijkse verjaardaglijst. En deze site www.vandaagindemuziek.nl brengt deze onderwerpen op datum volgorde. Open je de site op de hoofdpagina dan wordt je meteen met de dag van 'vandaag' geconfronteerd en lees je over allerlei gebeurtenissen die 'vandaag' in de verschillende jaren van 'de jaren 70' plaatsvonden. Als je geheugen dreigt te verminderen is het een prachtige site om veel vergane herinneringen terug te halen en te verfrissen.

Samenstellers van de site, maar nu ook van het boek: 'Popmuziek Van Dag Tot Dag: De Jaren 70' zijn Ton van Draanen en Tom Blomberg die elkaar in de radiowereld vonden. Van Draanen, afkomstig uit de reclamewereld, bewees in de jaren zeventig en tachtig al een grote kenner te zijn van zowel de radio als muziekwereld. In het Freewave Media Magazine maakte hij fabelachtige rubrieken, die nieuwtjes op datumvolgorde brachten. Zodanig aaneengeschreven berichten dat de lezer geen enkele minuut de aandacht verloor om deze rubriek geheel uit te lezen, alvorens aan iets anders te denken. De radio trok steeds meer de aandacht waardoor Ton de stap zette om richting Hilversum te lonken. Ondermeer de VOO, KRO, Radio West en de AVRO waren zijn werkgevers waar hij samen met ondermeer Frits Spits en Hans Schiffers prachtige programma's maakte, die velen zondermeer zullen herinneren: 'Tijd voor Toen', 'Hitweek', en 'Thuis of Twee'.

Gedurende zijn jaren in Hilversum raakt hij als ultieme popkenner in contact met een andere persoon die zijn superkennis over de popmuziek al vele malen had laten horen via de radio: Tom Blomberg. Ze werden maatjes en kwamen tot de unieke samenwerking en gaven elkaar de kans en ruimte om nog creatiever te worden op de voor hun zo aangename verpozende gebieden van popmuziek en radio.

Popmuziek van dag tot dag: de jaren 70Sinds 1 maart ligt in de boekwinkel: 'Popmuziek Van Dag Tot Dag: De Jaren 70', waarin van dag tot dag men kan gaan bladeren om volgend jaar maart de laatste pagina te hebben gelezen. Maar bladerend door dit prachtig eïllustreerde boek bleef ik al verschillende malen op pagina's hangen om de prachtige informatie tot me te nemen. Ik raad dan ook aan dit boek snel te halen en zeker niet na het lezen van 'de dag van vandaag' het boek weg te leggen. Nee, beter lijkt me het meteen twee exemplaren aan te schaffen. Een voor een speciale plek in huis, waar je dagelijks de dag kunt lezen en een exemplaar om te verslinden, zo veel moois is samengevat in 192 waardige pagina's; misschien wel een speciaal gekozen aantal, gezien de eens zo populaire golflengte van Radio Veronica. En voor de radioliefhebbers kan ik melden dat ook hun geliefde hobby zeker niet is vergeten in: 'Popmuziek Van Dag Tot Dag: De Jaren 70'

Popmuziek Van Dag Tot Dag: De Jaren 70
Door: Draanen, Ton van en Blomberg, Tom
192 pagina's volledig geïllustreerd kleur/zwart wit
ISBN 978-90-809740-7-4
QV Uitgeverij Nijmegen, 2010
www.qvuitgeverij.nl
www.popmuziekvandagtotdag.nl
Boek bestellen bij SMC: Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.

 

Advertentie

Banner